Bez ognia, bez popiołu, bez spalania Bez ognia, bez popiołu, bez spalania

Czym jest IQOS?

Oparty o wiedzę i innowacyjną technologię HeatControl™, IQOS podgrzewa, a nie spala tytoń. To wszystko, czego oczekujesz od tytoniu, bez tego, co zawsze Ci przeszkadzało. Bez dymu. Bez popiołu. Mniej zapachu.

IQOS podgrzewa tytoń zamiast go spalać. Brak ognia oznacza brak popiołu i zapachu dymu papierosowego, dzięki czemu potencjalnie mniej przeszkadza osobom w Twoim otoczeniu. To wszystko sprawia, że IQOS jest alternatywą dla pełnoletnich użytkowników wyrobów tytoniowych.

Technologia IQOS HeatControl™ podgrzewa tytoń do niższej temperatury (poniżej 350°C), dzięki czemu nie następuje spalanie i nie powstaje dym.

Przeprowadzono szereg badań naukowych z użyciem systemu IQOS, w tym do tej pory 18 badań laboratoryjnych i przedklinicznych oraz 10 badań klinicznych z udziałem tysięcy uczestników. Wszystkie dostępne wyniki badań wskazują, że chociaż korzystanie z IQOS-a nie jest wolne od ryzyka, całkowite przejście na IQOS-a stanowi lepszą alternatywę niż dalsze palenie papierosów.

Łącząc naukę i technologię, opracowaliśmy lepszą alternatywę dla kontynuowania palenia tytoniu. IQOS zmienia sposób korzystania z tytoniu przez dorosłych palaczy, którzy w przeciwnym razie nadal paliliby papierosy.

IQOS podgrzewa tytoń zamiast go spalać – to właśnie spalanie tytoniu w papierosach powoduje powstanie dużej ilości szkodliwych substancji chemicznych. Technologia IQOS HeatControl™ zapobiega spalaniu tytoniu, dzięki czemu emitowana jest znacznie mniejsza ilość szkodliwych substancji chemicznych w porównaniu z dymem papierosowym.

Podczas palenia papierosów dochodzi do spalania tytoniu w wysokich temperaturach, co generuje powstawanie popiołu, substancji smolistych, a także dymu z wysoką liczbą i poziomami szkodliwych substancji chemicznych. Dym papierosowy jest złożoną mieszaniną ponad 6000 substancji chemicznych, z których około 100, zgodnie ze stanowiskiem międzynarodowych organów zdrowia publicznego, przyczynia się do rozwoju chorób związanych z paleniem.

Technologia IQOS HeatControl™ podgrzewa tytoń do niższej temperatury (poniżej 350°C), dzięki czemu nie następuje spalanie.

Aerozol wytwarzany przez IQOS-a zawiera mniej substancji szkodliwych niż dym papierosowy. Aby to wykazać, przeprowadziliśmy 10 szeroko zakrojonych badań klinicznych nad właściwościami chemicznymi aerozolu (jak również 18 badań laboratoryjnych i przedklinicznych) i zaangażowaliśmy tysiące uczestników w USA, Japonii, Wielkiej Brytanii i Polsce. Wyniki przeprowadzonych badań jasno pokazują, że całkowite przejście na IQOS-a, choć nie jest wolne od ryzyka, jest lepszym wyborem niz kontynuowanie palenia.

 

HEETS

Gdzie mogę kupić wkłady tytoniowe HEETS?

Nowatorskie wyroby tytoniowe HEETS można kupić w większości sklepów osiedlowych blisko Twojego domu jak i w wielu sklepach sieciowych, m.in. w sklepach sieci Żabka, Inmedio, LIDL czy Dino. Znajdziesz je również na stacjach paliwowych (m. in. Orlen, Lotos, Circle K, BP).

Czy wkłady tytoniowe zawierają nikotynę?

Tak, wkłady tytoniowe zawierają nikotynę, która jest uzależniająca.
Obecność nikotyny we wkładach tytoniowych jest zjawiskiem naturalnym. Jest ona uwalniana w aerozolu wytwarzanym podczas używania IQOS-a.

Dlaczego nie mogę zakupić HEETSów przez Internet?

Zgodnie z treścią Ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, w Polsce sprzedaż wyrobów tytoniowych na odległość jest zabroniona.

Aktualnie na rynku jest dostępnych 12 wariantów wkładów HEETS.

Do produkcji HEETS-ów używana jest mieszanka trzech rodzajów tytoniu: burley, virginii i tytoniu orientalnego.

Wkłady tytoniowe stworzone dla IQOS-a poddawane są rygorystycznemu procesowi kontroli jakości, aby dostarczyć niezmienny smak prawdziwego tytoniu. Podczas fazy mieszania każda partia sprawdzana jest co 10 minut. Jedynie tytoń, który pozytywnie przejdzie każdy krok tego procesu, spełnia nasze wysokie standardy i jest wykorzystany we wkładach.

IQOS został zaprojektowany tak, aby korzystanie z niego było proste i wygodne, ale dowiedzieliśmy się, że nie zawsze tak było. Wysłuchaliśmy uwag konsumentów i dlatego poprawiliśmy budowę wkładów tytoniowych.